Jest jednym z najstarszych banków, które nieprzerwanie prowadzą działalność na polskim rynku. I chociaż przez wielu kojarzony jest głównie z emerytami i osobami starszymi, które tam prowadzą rachunki, to jednak bank oferuje także nowoczesne produkty, stworzone z myślą o zmieniającym się rynku i potrzebach klientów. Nadal także pozostaje bankiem, który ma najwięcej klientów w Polsce, a to jego niezaprzeczalny atut.
Bank PKO BP jest jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym bankiem na polskim rynku finansowym. Przekłada się to również na zaufanie klientów do danej instytucji. W ofercie banku jest również pion nowoczesnej bankowości elektronicznej, który pozwala klientom korzystać z wielu produktów. Można tam znaleźć produkty dla klientów indywidualnych, ale również dla klientów korzystających z bankowości osobistej. Usługi bankowe uzupełniają produkty inwestycyjne i fundusze emerytalne oraz produkty, dostępne w ramach usług Domu Maklerskiego. Warto pamiętać, że bank oferuje wyspecjalizowane usługi i jako pierwszy stworzył ofertę rachunków, prowadzonych z myślą o klientach pracujących i mieszkających w Wielkiej Brytanii, dając im jednocześnie możliwość zaciągania kredytów hipotecznych i oszczędzania w funtach brytyjskich.
W 2014 roku bank przejął Bank Nordea razem z jego klientami. Pełna integracja w ramach nabycia banku nastąpi w połowie 2015 roku. Dzięki temu ruchowi bank zwiększył ilość klientów oraz umocnił swoją pozycję lidera usług bankowych. Dla rynku ważne jest to, że na czele banku od 2009 roku stoi Zbigniew Jagiełło, wielokrotnie wybierany na najlepszego menedżera roku. Bank jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2004 roku, ale jego największym akcjonariuszem pozostaje Skarb Państwa, w którego posiadaniu jest ponad 31% akcji. Dzięki temu wzrasta zaufanie do banku, który jako jedyny na rynku polskim może emitować obligacje Skarbu Państwa.
Z tej formy oszczędzania, mimo że jest ona mniej opłacalna niż klasyczne lokaty terminowe, nadal chętnie korzysta duża grupa klientów. Choćby fakt, że kolejne obniżki stóp procentowych skutkują również obniżką oprocentowania lokat, sprzyja inwestowaniu w obligacje skarbowe.